O Azrag Bey

Jmenuji se Jitka Soukupová a ráda bych Vás seznámila s námi a naší chovatelskou stanicí.

Naše rodinná chovatelská stanice s chráněným názvem „Azrag Bey *CZ“ je registrovaná u mezinárodní organizace FIFe a TICA.  

A jak to všechno vzniklo.......

Když jsem poprvé uviděla ragdolly na internetu, psal se rok 2002. Byla jsem jím nadšená. Ale když jsem měla možnost se s ním seznámit blíže, zamilovala jsem se…nádherná, elegantní a modrooká kočka s přítulným a něžným charakterem. Začala jsem snít mít doma tyto krásné kočky. A snila jsem celé tři roky.
Jelikož jsme se v roce 2005 přestěhovali do vlastního rodinného domu, bylo rozhodnuto. Můj sen začal mít reálnou podobu. Po nekonečných domácích debatách a zodpovědném zvažování všech „pro a proti“ se jednoho jarního dne naše rodina rozrostla o nového člena – překrásného, umazleného kocourka Guddlese…… 
Okamžitě jsme ragdollům nenávratně propadli……. Z vlastní zkušenosti musím potvrdit, že se jim nedá odolat……ragdollové jsou velice inteligentní, klidní, mírní, snášenliví a velice závislí na člověku.
 
Hlavními hvězdami naší domácnosti jsou samozřejmě naši báječní ragdollové. V soužití s nimi dominuje vzájemný láskyplný vztah. Všechny naše kočky s námi žijí jako plnohodnotní členové. Mají k dispozici velkou venkovní voliéru průchozí do domu, mají možnost neomezeného pohybu po celém domě, spí v našich postelích, zkrátka jsou stále s námi.  

Všechna naše koťata

jsou odchovávána a hýčkána s maximální péčí, láskou a pozorností celé rodiny.

S ohledem na správný růst a vývoj jsou koťata a kojící kočky krmeny jen nejkvalitnější stravou:

  • Royal Canin Babycat, RC Babycat milk, Beaphar milk, bezobilovinové granule
  • v maso hovězí, krůtí, aljašská treska
  • v kvalitní konzervy, mléčné výrobky…….

Všechna naše odchovaná koťátka jsou prodávána s řádou kupní smlouvou obsahující jasnou specifikaci práv a povinností obou stran, včetně zdravotní záruky

Koťata od nás

odcházejí jen do 100% seriózních a zodpovědných domovů jako:

  • rodinní společníci – „mazlíčkové“ (kastráti)
  • v koťátka výstavní (kastráti)
  • v koťátka chovná (pouze do registrovaných chovů)
  • v koťátka výstavní + chovná (pouze do registrovaných chovů)
  
Zároveň od nás dostanete „český návod na použití“ – přesné rady a doporučení pro péči.
Výbavička do začátků je samozřejmostí:granulky + masové konzervy na které je koťátko zvyklé, „pár“ hraček a vlastní dečka navoněná v pelíšku u maminky.

Všechna koťátka "Mazlíčci" od nás

odcházejí do nových domovů po ČASNÉ KASTRACI. Veškeré náklady spojené s kastrací a veterinární pooperační péčí jsou 2tis. kč kocourkové, 3tis. kočičky..

Co je „Časná kastrace“???

Tato “ malá operace“ se provádí ve světě už od 70. let minulého století. Koťata před odchodem do nových domovů kastruje prakticky skoro celý svět….už od hmotností 1kg….. V naší zemi není kastrace v raném věku dosud ještě obvyklá. CZ veterinární lékaři nemají na věc jednotný názor. Někteří dokonce šíří o tomto zákroku bludy, které vedou z jejich neznalosti a neinformovanosti. Těmto „specialistům“ se doporučuje si prostudovat nebo alespoň přečíst pár studií a informací o této záležitosti. Nám kastrace provádí dlouholetá a zkušená veterinární lékařka, která sama chová kočky. Takže naše kočičky jsou v těch, řekla bych, nejpovolanějších rukou.

Ke kastraci malých koťátek jsem přistoupila vzhledem k mým konzultacím se zkušenými zahraničními chovateli s dlouholetou praxí a veterináři. 
Moje koťátka jsou kastrovaná po 2. vakcinaci, která se aplikuje nejdříve od 12. t. + cca několik dní po naběhnutí imunity. Váhy našich koťátek se v této době pohybují od 1,5kg a výše, až 2kg. U kocourků celý zákrok trvá 10 min, u kočiček cca dvojnásobek. Za 2-3h po zákroku koťátka mohou jíst, běhají a skotačí, jakoby se nic nestalo. 
Velká výhoda pro malá koťátka je, že v tomto nízkém věku jsou rozmnožovací orgány ještě malé, je daleko menší prokrvení, tím poměrně velmi malá ztráta krve při zákroku. Také orientace v operačním poli je daleko lepší, kočičky ještě nemají silnou vrstvu podkožního tuku na bříšku. A také mladší organizmus regeneruje lépe a daleko rychleji než starší kočka (ty nejsou v pohodě ještě cca 2 dny po zákroku).

Důležitou výhodou je snížení rizika nádorů pohlav. ústrojí u koček a kocourů a u koček také nádorů mléčné žlázy a zánětů dělohy. V pubertě odpadají hormonální výkyvy a jejich projevy.

Také nikdy nebyly potvrzeny domněnky z tzv. předčasného hormonálního útlumu spojených s růstem a zůžení moč. trubic u kocourů jako následek časné kastrace. 

Máme vlastní zkušenost s našimi odchovanými koťátky – kocourek Jumbo Jim Azrag Bey,CZ kastrovaný ve 13.t. dosáhl obrovské velikosti v 1,5 roce/11kg, dále Pierce Brosnan Azrag Bey,CZ taktéž kastrát, ve věku 11 měsíců/7kg !!! 

Po zákroku je velmi rychlá rekonvalescence a hojení v prostředí, které koťátko zná, za přítomnosti kočičí maminky a sourozenců. Je také nezanedbatelnou výhodou, že naprosto odpadají veškeré Vaše starosti s tímto……

Z tohoto webu je zakázáno cokoli kopírovat a zveřejňovat bez souhlasu majitele!!!!!